Fakti par Ziemassvētkiem :)!

Ziemassvētki

1.Norvēģijas zinātnieki izvirzīja hipotēzi, ka Rudolfa sarkanais deguns ir iespējams rezultāts parazītiskai infekcijai viņa elpošanas sistēmā.

2.Katru gadu vairāk nekā 3 miljardi Ziemassvētku kartītes tiek nosūtītas vien ASV.

3.Lielākajai daļai no Santas ziemeļbriežu ir vīriešu skanoši vārdi, piemēram, Blitzens, Komēta, un Kupids. Tomēr vīriešu ziemeļbrieži nomestu ragus ap Ziemassvētkiem, tāpēc ziemeļbrieži, kas velk Santa kamanas visticamāk nav vīrietis, bet sievietes vai viņi ir kastrēti.

4. Saskaņā ar Ginesa Pasaules rekordu grāmatu, garākā Ziemassvētku eglīte, kas jebkad nocirsta 221 pēdu gara Douglas egle, kas tika izstādīta 1950. gadā pie Northgate iepirkšanās Centra Sietlā, Vašingtonā.

5. Tradicionālās trīs krāsas Ziemassvētkiem ir zaļa, sarkana un zelta. Zaļā jau sen ir dzīvības  un atdzimšanas simbols; sarkanā simbolizē Kristus asinis, un zelts ir gaisma, kā arī bagātības un honorāru simbols.

6.Saskaņā ar datiem iegūtiem analizējot Facebook- divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem, ir viens no diviem populārākajiem datumiem priekš pāriem, lai izjuktu. Taču Ziemassvētki ir vismazāk populārā šķiršanās diena.

7.Polijā, zirnekļi vai zirnekļa tīkli ir bieži sastopamas Ziemassvētku eglītes rotājumi, jo saskaņā ar leģendu, zirneklis uzauda segu mazulim Jēzum. Patiesībā, Polijas cilvēki uzskata zirnekļi par simboli labestībai un labklājībai Ziemassvētkos.

8.Seno tautu, piemēram, Druidi, uzskatīja āmuļus par svētiem, jo tas paliek zaļš, un nes augļus ziemā, kad visi citi augi, šķiet nomirst. Druids cirta āmuļus ar zelta sirpjiem un nekad neļāva tam pieskarties zemei. Viņi domāja, ka tas bija spējīgs izārstēt neauglību un nervu slimības, un,to izmantoja,lai atvairītu ļaunumu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s