Fakti par Februāri!

februāra mēnesis

Tuvojās Februāris! Vai tas nebūtu interesanti uzzināt pāris tev iepriekš nezināmus faktus par to? Kā arī rakstā ir viens maziņš nenozīmīgs atgādinājums visiem… 🙂

1. Februāris ir nosaukts pēc seno Romiešu iekšējās un ārējās attīrīšanās rituāla ‘‘Februa’‘. Varētu teikt, ka šis mēnesis ir attīrīšanās mēnesis.

2. Līdz 713.gadam pirms mūsu ēras, Romiešiem nebija vārda Janvāra un Februāra mēnesim, jo tie bija ziemas laikā un romieši uzskatīja, ka tie tāpēc nav pelnījuši tikt nosaukti nekādos vārdos.

3. Senajā angļu valodā Februāri sauca par ”Solmonath” vai arī ”Kalemonath”. Var dzirdēt vāciešu ietekmi uz senangļu valodas saknēm.

4. Februāris ir vienīgais mēnesis, kurš var aizritēt pilnīgi bez pilnmēness parādīšanās. Pēdējo reizi tas notika 1999.gadā un nākošo reizi tas notiks 2018.gadā.

5. ”Viss par neko” ir vienīgā Šekspīra luga, kurā viņš raksturo februāri:”Tev ir tāda februāra seja, tik pilna ar aukstumu, vētrām un mākoņiem”.

6. Pateicoties izmaiņām kalendārā – Zviedrijai un Somijai 1712.gadā Februārim bija veselas 30 dienas.

7. Franču republikas kalendārā, ko izdeva 1793.gadā, mēnesis no 21. janvāra līdz 19.februārim tika saukts par ”Pluviose”, kas franču valodā nozīmē ”lietains”

8. Amerikas Savienoto Valstu telefonu sarakstu grāmatās ir 57 cilvēki, kuriem ar uzvārdu Februāris. No visiem mēnešiem izņemot septembrim (kuram arī ir tieši 57 cilvēki ar šī mēneša vārdu kā uzvārdu) pārējiem mēnešiem ir ievērojami mazāks lietojums kā uzvārdiem.

9. 14.Februāris ir mīlestības svētki, kas pazīstami kā Valentīndiena. Apsveiciet savas otrās pusītes kārtīgi un gatavojaties tam LAICĪGI!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s